Haber

Reuters yazdı: Muhalefet o illeri de kaybedecek!

Tüm dünyanın yakından takip ettiği 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlandı. Öte yandan muhalefet kanadından da çatışma sinyalleri gelmeye başladı.

Kılıçdaroğlu’nun yaşadığı hayal kırıklığını manşetlerine taşıyan yabancı basın, muhalefetin ağır yenilgisini analiz ediyor…

Son olarak İngiliz haber ajansı Reuters’te yayınlanan analizde, “muhalefette koltuk savaşının başladığı” belirtildi:

ERDOĞAN’I YENİLGİ

Erdoğan’ı yenemeyen Kemal Kılıçdaroğlu, liderliği ve Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde şiddetli bir muhalefet ittifakını savunmanın zorluğu hakkında sorularla karşı karşıya.

LİDER DEĞİŞİMİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Bazı partililer ve seçmenler Kılıçdaroğlu’nun bir an önce büyükşehir belediyelerine odaklanacağını iddia etse de, destekçilerinin birçoğunun incelemeye aldığı ve yönetim değişikliğini düşündüğü iddia edildi.

Reuters haberinde Hamzacebi’nin şu ifadelerine yer verildi:

CHP’nin eski meclis küme genel başkan yardımcısı Akif Hamzacebi, partisinin ve Kılıçdaroğlu’nun kötü bir strateji nedeniyle “ciddi şekilde başarısız olduğunu” ve kapsamlı bir yeniden değerlendirmeye ihtiyaç olduğunu söyledi. Twitter’da “Gerekli önlemler alınmazsa gelecek bugünden daha kötü olacak” dedi.

ZAFER KARŞILAŞTIRILABİLİR

Analistlerin “CHP ve İYİ Parti liderliğine artık tahammül edebilir mi bilmiyorum” açıklamalarına dikkat çekilen haberde, Ekrem İmamoğlu’nun “mücadele yeniden başlıyor” ifadelerine de vurgu yapıldı.

İmamoğlu, “Artık aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemeyeceğiz. Gönüller kazanmak için mücadelemize devam edeceğiz.” atıfta bulunurken “Muhalefet yeniden birleşemezse 2019’daki zaferler tersine dönebilir ve muhalefet İstanbul’u hatta Ankara’yı kaybedebilir.”söylendi.

haber-pervari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu