Ekonomi

Hindistan Amazon’dan taşınıyor

HANDE BERKTAN

ABD’li e-ticaret şirketi Amazon, son 10 yılda market teslimatından ödemelere kadar Hindistan’a milyarlarca dolar yatırım yaptı, ancak burada ABD pazarında sahip olduğu türden bir hakimiyet elde edemedi. Ancak şirket, Amazon Stock kullanan restoranlarda sınırlı fatura ödeme uygulaması başlatarak Hindistan pazarına geri döndü.

Kullanıcılar kredi, banka kartları, Amazon Share Later kullanarak ödeme yapmak için Amazon Share’i ve ardından Amazon uygulamasında Dining’i kullanarak ödeme yapabilecekler. Şu anda Amazon Hindistan, listelenen restoranların neredeyse tamamında fatura ödemelerinde indirim sunuyor.

Yemek dağıtım şirketleri Zomato ve Swiggy, daha fazla müşteri çekmeye çalışırken restoran içi ödemeler ve indirimler sunuyor. Bu ayın başlarında Zomato, daha hızlı ödeme ve fatura ödemesi için Hindistan bankası ICICI ile ortaklaşa kendi UPI hizmetini başlattı.

Ağırlama bölümündeki bir konsorsiyum olan Hindistan Ulusal Restoranlar Derneği, geçen yıl üyelerine yemek dağıtım şirketlerinin yemek ödeme işlerine karşı bir tavsiye yayınladı.

gurunajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu