Teknoloji

Windows Fotoğraf Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor: Arka Plan Artık Kolayca Silinebiliyor

Microsoft, pencereler İşletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürürken mümkün olduğunca hataları gidermeye ve Apple gibi rakiplerinden geri kalmamaya çalışıyor. Bunu yaparken uygulamalarını günümüz ihtiyaçlarına göre uyarladığı gibi sistem kararlılığını sağlayacak güncellemeler de yapmaktadır.

Bunun en büyük örneği olarak Boyamak Gösterseydik sanırım yanılmış olmazdık. Çünkü başlangıçta kolay bir çizim programı olan uygulamanın artık 3D modellemeye imkan veren bir versiyonu da var. Şirket son zamanlarda bu tür yenilikleri getirmeye devam ediyor FotoğraflarAyrıca uygulamasının kontrolünü de eline aldı.

Ürün fotoğraflarını düzenlemek, logoları silmek ve fotoğraflarda değişiklik yapmak artık daha kolay olacak.

Firmanın yayınladığı 2023.11110.8002.0 numaralı güncelleme, gelişmeleri önceden test etme imkanı bulan kullanıcıların kullanımına sunuldu. Windows Insider’lara ulaşmış. Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi söz konusu güncelleme, uygulamaya arka plan silme özelliğini getiriyor. Bunun dışında arka planı silmek yerine değiştirmenize olanak sağlar. yer değiştirmek kısmı da dikkat çekiyor. Son olarak tek tıklamayla arka planı da bulanıklaştırabilirsiniz.

Arka planda düzenleme yapmanızı sağlayan buton aşağıdadır. arka plan fırçası Bulunduğu. Bunun dışında bazı butonların yeri değiştirilerek arayüz genelinde iyileştirmeler yapıldı. Bunu yapmak için farklı sitelere ve fotoğraf düzenleme uygulamalarına göz atmak zorunda kalanlara bu özelliğin yeni bir soluk getireceği kesin.

Söylediğimiz gibi özellik şu anda Insider kullanıcılarına sunuluyor. Bu bağlamda genel kullanıcıya ulaşması çok uzun sürmeyecektir. Beklemek istemiyorsanız rahatlıkla yapabilirsiniz. İçeriden bilgiolabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu