Ekonomi

Visa’dan kripto planlarını sonlandırmakla ilgili haberlere yanıt

Investing.com – Küresel ödemeler devi Visa, Reuters şirketinin kripto planlarını askıya alıyor haberlereinkar geldi.

Visa dün, kripto sektöründeki aksiliklere rağmen şubeye yatırım yapmaya ve teknolojiyi desteklemeye kararlı olduğunu duyurdu.

Reuters’in dün servis ettiği haberde, geçtiğimiz günlerde Visa ve Mastercard duyuruldu. FTX’inİflasının ardından kripto yatırımlarını yeniden değerlendirdiği ve bu alandaki planlarını askıya alacağı bildirildi.

Coindesk’e konuşan Visa yetkilisi, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Yetkili, kripto alanındaki sorunların şirketin kripto stratejisinde bir değişikliğe neden olmadığını ve klasik pazarlar ile kripto pazarları arasında bir köprü görme niyetlerinin devam ettiğini söyledi.

Ayrıca Visa’nın Kripto Lideri Cuy Sheffield, Twitter üzerinden şirketin kripto şirketleriyle olan iştiraklerini durdurmak istediği haberlerinin doğru olmadığını söyleyerek Visa’nın kripto şirketleriyle yan kuruluşlar kurmaya devam edeceğini söyledi. Sheffield, tüm aksiliklere rağmen halka açık blockchain ağlarında faaliyet gösteren prestijli para birimi destekli kripto para birimlerinin ödeme sisteminde değerli bir potansiyele sahip olduğu yönündeki görüşlerin değişmediğini vurguladı.

Mastercard’dan örnek bir açıklama gelirken şirket yetkilisi, ödeme çözümleri ve çeşitli programların uygulanması için kripto şirketleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Author: Günay Caymaz

hizanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu