Ekonomi

Taylan Drill, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcılığına Atandı

2021 yılından itibaren Anadolu Sigorta’da Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Lideri olarak görev yapan Taylan Drill, 19 Nisan 2023 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

Taylan Drill, Ankara Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 2003 yılında sigortacılık bölümünde başlamıştır. Çeşitli sigorta şirketlerinde görev aldıktan sonra 2008 yılında Anadolu Sigorta’daki kariyerine Aktüerya Bölüm Müdürü olarak başlayan Drill, 2021 yılında Kurumsal Strateji ve Performans Yönetimi Başkanı olarak atanmıştır.

19 Nisan 2023 tarihinde Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Taylan Drill, 2018-2021 yılları arasında Aktüerler Derneği Başkanlığı görevini yürütmüş, Avrupa Aktüerler Birliği (AAE) ve Uluslararası Birlik ile ilişkilerin geliştirilmesinde görev almıştır. Meslek kuruluşu adına Aktüerler (IAA) tarafından. Aynı zamanda Belçika Aktüerler Enstitüsü (IABE) üyesi olan Drill, İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel Tahviller bölümünde de doktora eğitimine devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

imranli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu