Yaşam

LGS ve YKS Sınavına Girecek Gençlere Bedava Kitap

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinden kente gelen gençlerin eğitimlerine katkı sağlamak ve onları sınava hazırlamak amacıyla eğitim takviyesine devam ediyor. 8. ve 12. sınıflarda LGS ve YKS’ye hazırlanan depremzedeler soru bankası kitaplarına ücretsiz ulaşabilecek.

Deprem bölgesinden Antalya’ya gelen vatandaşlar için farklı alanlarda birçok hizmeti hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, depremzedeleri eğitimde de yalnız bırakmıyor. Şehirlerini terk etmek zorunda kalan ve eğitimlerine Antalya’da devam edecek öğrenciler için hazırlık kursları düzenleyen Büyükşehir Belediyesi şimdi de depremzedelere soru bankası kitap yardımı yapıyor.

EĞİTİME TAM DESTEK

Eğitimde fırsat eşitliği için başta depremzede öğrenciler olmak üzere,
8. sınıf öğrencilerine LGS, üniversite sınavına girecek öğrencilere TYT ve AYT kaynak soru bankası kitapları verilecek. Soru bankaları matematikten İngilizceye, kimyadan Türkçeye temel branşlarda sayısal, eşit yük, sözel ve LGS setlerinden oluşacaktır. Lise ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler (0242) 238 52 71 ve (0242) 238 53 02 numaralı telefonlardan başvuru yapabilirler.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu