Haber

Financial Times’ın Kılıçdaroğlu analizi: Çaresiz muhalefet milliyetçi kartını oynuyor

Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimlerinin ilk varyantında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerisinde kaldı.

İkinci turda kazanma planları yapan Kılıçdaroğlu, bu sefer de milliyetçi oylar olarak nitelendirilen kesimin desteğini arıyor.

Milliyetçi tavır İngiliz gazetesinin radarında

28 Mayıs’ta yapılacak 2.yarışma öncesi milliyetçi söylemlere başvuran Kılıçdaroğlu, “Terörü bitireceğim, mültecileri göndereceğim.”şeklinde bildirimde bulunur.

İngiltere merkezli Financial Times, CHP Lideri’nin son durumu “Türkiye’nin ‘çaresiz’ muhalefeti milliyetçi kart oynuyor”başlık kapsamındadır.

“Kampanyayı 28 Mayıs’tan önce tersine çevirmeyi hedefliyor”

Kılıçdaroğlu’nun ‘tüm mültecileri evlerine gönderme’ vaadiyle cumhurbaşkanlığı kampanyasını canlandırmaya çalıştığı kaydedildi:

Kılıçdaroğlu’nun son hamlesi, 28 Mayıs öncesi kampanyayı tersine çevirmeyi hedefliyor. Kılıçdaroğlu, ilk turda Erdoğan ile arasındaki oy farkını doldurmayı hedefliyor.

“Çaresizlik belirtileri”

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tavrına tepkiler geldiği haberde kaydedildi:

Eski bir CHP milletvekili, Kılıçdaroğlu’nun sağa kaymasının “çaresizlik sinyalleri” verdiğini ve sonunda geri tepeceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’na üç tavsiye

Adı açıklanmayan avukat, Kılıçdaroğlu’nun ikinci cinsiyetten kısa bir süre önce nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiğini anlatırken, “Sakin, yetenekli, kararlı bir lider portresi sunması gerekiyor.”söz konusu.

taban depresif

İlk ilaçlamada istenilen sonucun alınamamasının muhalefet cephesinde moral bozukluğuna neden olduğuna dikkat çekildi:

Kılıçdaroğlu seçim gecesi kendi zafer konuşmasını yapmış olsaydı, anlatıyı o yönetebilirdi ama tam bir başarısızlık hikayesine dönüştü. Muhalefetin stratejisi artık morali bozuk tabanı sağlamlaştırmayı da içermeli.

sumbas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu