Haber

Emekli Vatandaşların Yaşam Sorunları

osmaniye Alışveriş yapmak için semt pazarına gelen bir vatandaş, “Bana yardım edecek kimse yok. Eşim de ben de kanser hastasıyız. Böyle bir emekli maaşıyla geçinmeye çalışıyoruz. Maaşımız 7 bin 500 lira. Bu 7 bin 500 lirayla, Ayda 3-4 kez Adana’daki hastaneye gidiyorum. “Eşim 4 kez oraya gidiyor. Hiçbir avantajımız yok. Keşke emekli olmasaydık. Eşimle birlikte bir yıldır Adana’ya, hastaneye gidiyoruz. Çoğu zaman oturup ağlamak geliyor içimden, başaramıyoruz” dedi.

CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya, semt pazarını gezerek vatandaşların sorunlarını dinledi. Markette alışveriş yapan bir vatandaş ise geçimini sağlayamadığından Kaya’ya şikayette bulundu. Vatandaş şunları söyledi:

“İKİ PARÇA BİR ŞEY ALDIM, 100 TL”

“Bana yardım edecek kimse yok. Eşim de ben de kanser hastasıyız. Böyle bir emekli maaşıyla geçinmeye çalışıyoruz. Maaşımız 7 bin 500 lira. Bu 7 bin 500 lirayla günde 3-4 kez Adana’daki hastaneye gidiyorum. Eşim ayda 3-4 kez gidiyor, hiçbir şey yok.” Bundan hiçbir faydamız yok. Keşke emekli olmasaydık. Eşimle birlikte bir yıldır Adana’ya hastaneye gidip geliyoruz. Onu yetiştiremediğimiz için birçok kez oturup ağlamak geldi içimden. Çalışan bir oğlum var, o olmasaydı işimiz biterdi. Oturup ağlamak geliyor içimden, çok zorlanıyorum. Bir yıl sonra ilk kez pazara gittim. “Bir şeyin iki parçasını aldım, 100 liraya mal oldu. Fiyatlar fahiş.”

Vatandaşların 7 bin 500 lirayla geçinmeye mahkum edildiğini belirten Kaya, “AKP iktidarında emekliler kendi hallerine bırakıldı. Çocuklarının maaşlı bir işi yoksa, çocuklarından yardım alamıyorlarsa geçimlerini sağlayamıyorlar. tanışmak.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu