Ekonomi

CRISPR Therapeutics 280 milyon dolarlık yatırım aldı

ZUG, İsviçre ve gen bazlı ilaç geliştirmede lider olan BOSTON – CRISPR Therapeutics (NASDAQ:CRSP), hisselerinin kayıtlı doğrudan arzını duyurdu ve yaklaşık 280 milyon dolar topladı. Süreç, hisselerin yeni yatırımcılar EcoR1 Capital, SR One ve diğer katılımcılar da dahil olmak üzere bir grup kurumsal yatırımcıya satışını içeriyor. Hisse başına 71,50 $’lık arz fiyatı, şirketin son 30 günlük hacim ağırlıklı ortalama fiyatının %10’undan fazla bir primi yansıtıyor.

Standart kapanış koşullarına tabi olarak 27 Şubat 2024’te kapanması beklenen finansman, CRISPR Therapeutics’in bilançosunu 2,1 milyar doları aşan proforma nakit pozisyonuyla güçlendirmeyi hedefliyor. Bu güçlenen finansal pozisyonun, şirketin onkoloji, kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, otoimmün bozukluklar ve in vivo gen yazma programları gibi çeşitli terapötik alanlarda devam eden klinik çalışmalarını desteklemesi bekleniyor.

Samarth Kulkarni, CRISPR Therapeutics CEO’su ve Yönetim Kurulu Lideri. “Hastalara paradigma değiştiren gen düzenleme tedavileri sunma hedefiyle programlarımızı hızlandırırken ve hattımızı genişletirken, yeni ve mevcut uzun vadeli yatırımcıların kalitesinden memnunuz”” söz konusu.

Bu halka arzdaki hisseler, 29 Temmuz 2021’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’ne (SEC) sunulan otomatik olarak geçerli bir raf kayıt bildirimi aracılığıyla kullanıma sunuldu.

On yıldan fazla bir süre önce kurulan CRISPR Therapeutics, araştırma amaçlı bir başlangıçtan, birçok hastalık alanında çeşitli ilaç adayları portföyüne sahip bir organizasyona dönüştü. Şirketin Bayer ve Vertex Pharmaceuticals gibi bölüm liderleriyle kurduğu ortaklıklar misyonunu ilerletmede etkili oldu.

Bu makaledeki bilgiler CRISPR Therapeutics’in basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu