Haber

Bafetimbi Gomis: 1-2 yıl daha oynayabilirim

Galatasaray, Antalya’daki faaliyetlerini teknik direktör Okan Buruk yönetiminde, Büyük Lig’e verilen Dünya Kupası arasında sürdürüyor.

Galatasaray’ın Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Oyuncular arasında saygılı bir rekabet olmalı”

Takımda oyuncular arasında rekabet olması gerektiğini savunan Gomis, “Galatasaray gibi bir kadroda oynarsanız 11 oyuncuyla şampiyon olamazsınız. İcardi, Seferovic ve ben bu takımda forvet olarak yer alıyoruz. İcardi bundan sonraki maçlarda daha çok gol atar.

Mesela Kerem. Düzgün bir performans sergiliyor. Barış Alper de öyle. Oyuncular arasında saygı çerçevesinde bir rekabet olması gerekiyor. Her gün keyifli bir şekilde antrenman yapıp şampiyonluk yolunda yolumuza devam edeceğiz.”ifadeleri kullandı.

“Gençlere rol model olduğumu düşünüyorum”

Takımdaki genç oyunculara rol model olduğunu ifade eden Bafetimbi Gomis, şunları söyledi: “Geldiğim ilk yıl çok gol attım. Ancak doğal futbolda değerli olan geçmiş değil, gelecek. Bir forvet için geçmişi değil, geleceği düşünmelisiniz. Galatasaray’da oynuyorsanız. , Galatasaray’da oynamayı hak ediyorsun.Bunu Okan Hoca’ya göstermeliyim.Gol atmak çok değerli.Hala gol atabilirim diye düşünüyorum.

Şu anda en deneyimli kadrolardan biriyim. Gençlere rol model olduğumu düşünüyorum. Onlara hangi yoldan gideceklerini göstermeliyim. Emre çok güzel bir örnek. Ligde rezerv başladı. Çok iyi başladı ve goller attı.”sözlerini söyledi.

“1-2 yıl daha oynayabileceğimi düşünüyorum”

Futbol hayatına birkaç yıl daha devam edebileceğini söyleyen Gomis, şunları söyledi: “Şu anda Galatasaray’a konsantreyim. Futbolda her şey olabilir. Oyuncu olarak 1-2 yıl daha oynayabileceğimi düşünüyorum. Bir forvet olarak çok şanslıyım. Galatasaray taraftarı bana her zaman sevgi ve destek veriyor. Başka bir şey düşünmek anlamsız olur, geriye dönüp baktığımda Galatasaray’da güzel bir hikayem var.

Bu hikayeye devam etmek istiyorum. Okan Hoca ile çalışıyoruz. O çalışkan ve talepkar. Ben de ona yardımcı olabilirsem çok mutlu olurum. 37 yaşındayım, memnunum. Puanlama değerlidir. Elimden gelenin en iyisini vermek istiyorum.”söz konusu.

“Genç oyunculara karşı sabırlı olmalıyız”

Bafetimbi Gomis, genç oyuncular konusunda sabırlı olunması gerektiğini belirtti. “Genç oyuncular için sabırlı olmalıyız. Türkiye’de çok yetenekli oyuncular var. Sabır en önemli faktör. Galatasaray’a dönen Barış kendini çok geliştirdi ama daha fazlasını da yapabilir. Kerem’in oynadığı oyunları biliyoruz. .Aynı formda devam etsin yunus yeni sözleşme imzaladı daha çok konsantre olacak emin ol mete gibi maaşlı oyuncular da var onlar da iyi yere gelecekler ama sabretmek lazım düdük çaldı Son maçta kalecimize.

Türk halkı duygusal olduğu için tepki gösterdi ama sabırlı olmak bizim için çok değerli. Onlara da yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Juan Mata gibi onlara örnek olabilecek başka bir kişi daha var. Kendi içimizde sevgi ve saygıyı koruyarak ve onlara en iyiyi sunarak onların en yeterli örneği, yeterli örneği olurlar. Kerem 3 gol kaydetti. Yunus da çok daha uygun oynayacak.”onun sözleriyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu