Haber

AK Parti, 2024 yerel seçimlerinde AK belediye ile Türkiye’nin tüm illerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerini “AK belediyesi” ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Yılmaz, AK Parti Uşak İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi.

Burada açıklamalarda bulunan Yılmaz, illeri ziyaretleri sırasında şehirlerde yapılan yatırımları, bundan sonraki çalışmaları ve merkezi yönetimin yerel yönetimlerdeki hizmet seferberliğinin karşılığını değerlendirme fırsatı bulduklarını söyledi.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın liderliğinde kentte birçok projenin hayata geçirildiğini belirten Yılmaz, çalışmalarından dolayı Çakın’a teşekkür etti.

AK Parti’nin kuruluşunun 22. yılını kutladıklarını kaydeden Yılmaz, 22 yılda Türkiye’de demokrasi, ekonomi, hizmet ve yatırımlarda büyük mesafeler katettiklerini söyledi.

Tüm AK Parti teşkilatlarının kardeşlik, birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

“Önümüzde 2024 yerel seçimleri var. Tüm il, ilçe ve beldelerimizin Türkiye Asrının yükselen değeri AK belediye ile buluşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Şehirlerimizi geleceğe taşımak istiyoruz. güçlü bir formda, gönül belediyeciliğini her noktaya ulaştırmak.Projelerin hayata geçmesini, AK timlerine kamuoyunun bakışını yani liderlerimizin gönüllerde yer alıp almadıklarını çok önemsiyoruz. halkın.”

Muhalefetin kendi aralarında “ayak kaydırmak” için çalıştığını belirten Yılmaz, bugünlerde İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir gibi şehirlerin daha çok gündemde olduğunu söyledi.

Bu şehirlerin doğru yönetilmediğini savunan Yılmaz, “Orada yaşayan hemşehrilerimizin ‘Ne olur bizi zulümden kurtarın’ diye taleplerini alıyoruz. Yine köprüler kuracağız, ayrım gözetmeksizin herkesi kucaklayacağız ve inşallah aynı hizmeti oraya da ulaştıracağız. İstanbul’umuz, Ankara’mız, İzmir’imiz, Antalya’mız… Az kaldı biraz daha sabır. Bu yolu birlikte yürüyeceğiz inşallah” dedi.

Programa AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Parçalı Çankırı, AK Parti Uşak milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu