Ekonomi

WEC Energy Group üç ayda bir temettüsünü %7 artırdı

Ortabatı’da faaliyet gösteren büyük bir enerji şirketi olan MILWAUKEE – WEC Energy Group (NYSE:WEC), üç aylık nakit temettüsünde artış olduğunu duyurdu. Şirketin isim hisselerine ilişkin temettü, hisse başına 78 sentten 83,50 sente yüzde 7 artırıldı. Bu ayarlama yıllık temettü oranını hisse başına 3,34 dolara çıkarıyor.

Yeni temettü ödemesinin, 14 Şubat 2024 itibarıyla kayıtlı hissedarlara 1 Mart 2024 tarihinde ödenmesi planlanıyor. Yaklaşan bu temettü ödemesi, WEC Energy Group’un uzun süredir devam eden hissedarları ödüllendirme uygulamasını sürdürüyor ve şirketin, o tarihten bu yana art arda 326. çeyreğe temettü ödemesi anlamına geliyor. 1942.

WEC Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gale Klappa, şirketin temettü artışlarındaki istikrarlı geçmişine dikkat çekerek şunları söyledi: “Yönetim kurulumuzun bugünkü kararıyla 2024 yılı, şirketimiz için üst üste yirmi birinci yıl temettü artış yılı olacak. hissedarlar.” Klappa ayrıca şirketin kârının yüzde 65 ila 70’i oranında temettü ödemesi hedefinden de bahsetti.

WEC Energy Group, We Energies, Wisconsin Public Service, Peoples Gas, North Shore Gas, Michigan Gas Utilities, Minnesota Energy Resources ve Upper Michigan Energy Resources gibi büyük kamu hizmetleri aracılığıyla Wisconsin, Illinois, Michigan ve Minnesota’da yaklaşık 4,7 milyon müşteriye hizmet vermektedir. Şirketin ayrıca enerji üretim tesislerinin tasarımı, inşası ve mülkiyeti konusunda uzmanlaşmış We Power adlı bir yan kuruluşu da bulunmaktadır. Ayrıca WEC Infrastructure LLC’nin birçok eyalette yenilenebilir enerji üretim tesisleri portföyü bulunmaktadır.

Bir Fortune 500 kuruluşu ve S&P 500’ün bir bileşeni olan WEC Enerji Grubu, 43 milyar dolardan fazla varlığa sahiptir, yaklaşık 7.000 kişiyi istihdam etmektedir ve yaklaşık 35.000 kayıtlı hissedarına sahiptir.

Bu raporda yer alan bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

WPC’nin son zamanlardaki performansı ve varsayımları, özellikle istikrarlı temettü ödeyen hisse senetleriyle ilgilenen yatırımcılar için ilgi çekici bir anlatım sağlıyor. InvestingPro verilerine göre WPC’nin piyasa değeri 14,22 milyar dolar gibi güçlü bir seviyede bulunuyor ve bu da şirketin pazardaki önemli varlığını yansıtıyor. Yatırımcılar, özellikle şirketin 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki aydaki %92,39’luk önemli brüt kar marjı göz önüne alındığında, WPC’nin 17,96 olan F/K oranını cazip bulabilir.

Ek olarak, WPC aynı dönemde %22,15’lik sağlam bir gelir artışı gösterdi; bu da güçlü iş genişlemesine işaret ediyor. InvestingPro Tips, WPC’nin yalnızca 26 yıl boyunca temettü ödemelerini sürdürmekle kalmayıp aynı zamanda bu yıl için etkileyici satış büyümesi ve kârlılık tahminlerine sahip olduğunu vurguluyor. Son üç ayda elde ettiği %27,02’lik güçlü getiriyle WPC’nin yatırım potansiyeli daha da güçleniyor.

InvestingPro, WPC’nin mali durumu ve geleceğe yönelik beklentileri hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için bir dizi ek ipucu sunuyor. Şu anda yatırımcılara bilinçli kararlar verme konusunda rehberlik edebilecek 8 InvestingPro İpucu daha mevcut. Özel bir Yeni Yıl teklifi olarak InvestingPro aboneliği artık %50’ye varan indirimlerle sunuluyor. Anlaşmayı daha da güzelleştirmek için, yatırım stratejilerini optimize etmeye yardımcı olabilecek kapsamlı analiz ve öngörülere erişim sağlayan 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın. ProW345Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu