Ekonomi

Volvo, sürücü izleme şirketi CorrActions’a yatırım yapıyor

HANDE BERKTAN

İsveçli otomotiv şirketi Volvo’nun teknoloji yatırım birimi olan Volvo Cars Tech Fund, İsrailli bir sürücü izleme girişimi olan CorrActions’a yatırım yapıyor. Yatırımın ilk etabının büyüklüğü 6 milyon dolar. Şirket, araçlara yerleştirilen sensörler ile sürücülerin mikro kas hareketlerini izlemeyi ve kazaları en aza indirmeyi amaçlıyor.

Volvo Cars Tech Fund Lideri Alexander Petrofski şunları söyledi: “Tech Fund ile, şubemizde teknoloji başkanı olarak konumumuzu güçlendirmeye yardımcı olabilecek heyecan verici girişimler için tercih edilen stratejik ortak olmayı hedefliyoruz. CorrActions bu amaca mükemmel bir şekilde uyuyor ve kalbimizde olan bir göreve odaklanıyor. “Amacımız arabaları ve trafiği daha güvenli hale getirmek.”

CorrActions’ın arkasındaki fikir, sürücünün mikro-kas hareketlerini izlemek için esas olarak arabaya yerleştirilmiş sensörleri kullanmaktır. Şirketin önerdiği bu hareketler, CorrActions’ın algoritmalarının sürücünün yorgun, dikkati dağılmış veya sarhoş olup olmadığını kontrol etmek için değerlendirebileceği beyin aktivitesini yansıtıyor olabilir.

CorrActions CEO’su Ilan Reingold, İsrail’de bir toplantıda “Bugün direksiyon başındaki kişinin yeteneklerini izlemek için birkaç şirket ve büyük filo yöneticileriyle çalışıyoruz” dedi. söz konusu.

2019 yılında nöropsikolog ve işletme müdürü Zvi Ginosar tarafından kurulan şirket, daha önce 2021 yılında 2,7 milyon dolarlık tohum toplamıştı.

haberaltunhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu