Ekonomi

Şişecam/Kırman: İlk 3 oyuncudan biri olma hedefine yürüyoruz

4 kıtada 14 ülkedeki üretim faaliyetleriyle cam ve kimyasallar bölümlerinin küresel oyuncularından olan Şişecam, 87’nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Şişecam İdare Konseyi Lideri ve Murahhas Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kırman, cam ve kimyasallar kesimlerinin gelişimine 87 yıldır katkı sağladıklarını ve bugün Şişecam’ın dünyanın en değerli oyuncularından biri haline geldiğini söz ederek, “Ortak akılla yönetilen global bir şirket olarak ana faaliyet alanlarımızda dünyanın birinci üç oyuncusundan biri olma maksadımız doğrultusunda kararlılıkla yürüyoruz. Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasını, vizyonunu ve hayallerini geleceğe taşıyoruz. Bu güçlü mirası 87. yılına taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz” formunda konuştu.

Kırman, Şişecam’ın küresel muvaffakiyetinin 87 yıllık birikimini, dönüşümle harmanlama kabiliyetinden kaynaklandığını belirterek şunları söyledi:

“Bir asra yaklaşan tecrübemizle farklı periyotlarda dünyanın karşı karşıya kaldığı birçok değişimi her vakit muvaffakiyetle yönettik.

Yarının muhtaçlıklarını öngörerek başlattığımız kapsamlı dönüşüm yolculuğumuzla geleceğin Şişecam’ını bugünden tasarlıyoruz. Global harikalık odağımız ve güçlü üretim kabiliyetlerimizle pek çok coğrafyada farklı dallara girdi sağlıyoruz. Köklerimizden aldığımız güç, eşsiz kültürümüz ve dönüşüm gücümüzle başarılarımızı sürdürülebilir kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Akıllı teknoloji kullanımı, ehil insan kaynağı ve dataya dayalı karar alma sistemlerimizle amaçlarımıza hakikat ilerlemeye ve paydaşlarımız için bedel yaratmaya devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu