Haber

Şehit Piyade Sözleşmeli Er İsmet Eraslan’ın tedavi gördüğü odaya adı verildi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde görev yaparken 2018 yılında bombalı saldırıda yaralanan ve 29 Temmuz 2023’te hastanede şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İsmet Eraslan’ın adı tedavi gördüğü odaya verildi.

Erciyes Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, bombalı saldırıda yaralanan Eraslan’ın 5 yıl boyunca tedavi gördüğü ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Beyin Omurilik Sınır Cerrahisi Servisi’nde tedavi gördüğü oda, Kayseri Valiliği tarafından yeniden döşendi.

Şehit Eraslan’ın adını taşıyan odanın açılışı için düzenlenen törene Vali Gökmen Çiçek, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. . Dr. İbrahim Halil Kafadar ile başhekim yardımcıları, şehit İsmet Eraslan’ın annesi Özlem Eraslan ve babası İlhan Eraslan katıldı.

Törende konuşan Vali Çiçek, şehit Eraslan’ın hem gazi hem de şehit statüsüne ulaştığını belirtti.

Şehidin tedavisinin 5 yıl boyunca titizlikle yürütüldüğünü vurgulayan Çiçek, “Hemşire arkadaşlarımız şehidimizin ablası oldu, doktorlarımız kardeş, dost, kardeş oldu. Ben de kendisini ziyaret ettim. Ona güç vermeye geldiğimizde yürüdüm. ondan gelen güçle bu kapıdan çık.” İfadelerini kullandı.

Anne Hasret Eraslan, ilgi ve desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vali Gökmen Çiçek ve Rektör Prof. Dr. Fatih Altun’a ve Tıp Fakültesi Hastaneleri’nin tüm personeline teşekkür ederek, oğlu için af diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu