Haber

Savcı, Otobüste Tartıştığı Gazeteciyi “Evinden Altırırım” Diyerek Tehdit Edip Aldırdı…

Trabzon’da OO AKY isimli savcı, toplu taşımada tartıştığı gazeteci AKY’yi ‘Seni evinden çıkaracağım’ diyerek tehdit etti.

Tartışmanın ardından evine giden gazeteci, telefonla polis merkezine çağrılarak gözaltına alındı.

Gazeteci, ifadesinin alınmasının ardından savcılığa sevk edildi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre,Şikayetçi O.Ö ifadesinde şunları söyledi:

“Otobüste ayakta seyahat ederken biri bana ters ters baktı ve ‘Geri dön’ dedi. Bana bakan kişiye ‘Sen asistan mısın? Sonra kişi bana hakaret etti. Daha sonra otobüs Hacı Kasım mahallesinde durdu. Arka kapıdan aşağı indim. Açık orta kapıya geldim ve şahsa neden hakaret ettiğini sordum. Ben savcıyım şikayet edeceğim dedim. Adını sordum, dedi. Sonra da “Şikayet etmezsen şerefsizsin” diyerek hakaret etti. Daha sonra otobüs şoförüne otobüsün kamerası olup olmadığını sordum ve polisi aradım. Beni hareket ettiren kişiden şikayetçiyim.’

Gazeteci ile birlikte otobüs şoförünün de ifadesi alındı.

Bir süre sonra polis tarafından aranan AY, polis merkezine çağrıldı. AY hakkındaki suçlamaları reddederek şu ifadeleri kullandı:

“Otobüs kalabalıktı. Öğrenci görünümlü iki kişiden ilerlemelerini istedim. Bu sırada beni şikayet eden kişi ‘Sen asistan mısın?’ söz konusu. ‘İşine bak, ne yapıyorsun? çocuklara dedim. Şahıs daha sonra eşi ve çocuklarıyla birlikte otobüsten indi. Eşini ve çocuklarını görünce eşinden ve çocuklarından özür diledim. Sonra savcı olduğunu ve beni evimden alacağını söyledi.

Telefonla konuşurken araya eşi girdi. Daha sonra olay yerinden ayrıldım. Kimseye hakaret etmedim.”

Polis tarafından gözaltına alınan gazeteci, savcılık tarafından serbest bırakıldı. Otobüs şoförünün sözünün yarıda kesildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu