Haber

Samsun’da kadına şiddete dikkati çekmek için panoya turuncu el izi yapıldı

Samsun’da kent protokolü, bayana yönelik şiddete dikkati çekmek için panoya turuncu boyalı el izi yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğünce, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü münasebetiyle “Kadına yönelik şiddete birlikte dur diyelim” aktifliği düzenlendi.

Vali Zülkif Dağlı, Vilayet Emniyet Müdürlüğü konferans salonundaki aktiflikte yaptığı konuşmada, aile kurumunun güçlendirilmesinin ehemmiyetine değindi.

Ailelerde karşılıklı müsamaha ve hürmetin olması gerektiğini vurgulayan Dağlı, “KADES ve benzeri çalışmalar önemli. Bu manada biz de üzerimize düşeni daha fazla yapmalıyız.” dedi.

İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal da bayanın, aile ve toplumun değerli bir ögesi olduğuna işaret etti.

Kadına yönelik şiddetin insanlığa karşı yapılmış en büyük ihanet olduğuna dikkati çeken Urhal, “Her nerede olursa olsun, kadınlar toplumsal rolleri itibarıyla annelerimizdir, eşlerimizdir, evlatlarımızdır, kardeşlerimizdir. Kısaca kadınlar şiddete değil, hürmete en çok layık olanlardır. Samsun Emniyet Müdürlüğü olarak bizler de şiddete maruz kalmamaları adına dün olduğu gibi bugün ve yarın da tüm imkanlarımızla kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Dağlı ve Urhal’ın yanı sıra Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Kıyı Güvenlik Karadeniz Bölge Kumandanı Amiral Ahmet Bahadır ile başka protokol üyeleri, panoya turuncu boya ile el izi yaptı.

Programda iştirakçiler, yakalarına da turuncu kurdele taktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu