Ekonomi

Rekabet Kurulu sürücü kurslarına yönelik ‘fiyat belirlemeyi’ araştırıyor

Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, söz konusu ildeki bazı şirketler sürücü kurslarıFiyat tespiti yaparak Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettikleri iddialarına ilişkin yürütülen ön soruşturma tamamlandı.

Elde edilen bilgi, belge ve bulguları değerlendiren Kurul, bulguları önemli ve yeterli bularak, adı geçen kuruluşların Kanun’a aykırı olup olmadığının tespiti amacıyla soruşturma açılmasına karar verdi.

Bu kapsamda Banaz Özel Kardelen Eğitim Hizmetleri, Güray Eğitim Hizmetleri İnşaat Turizm Taşımacılık Hayvancılık Sanayi ve Ticaret, Mir İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Sürücü Okulu İnşaat Sanayi ve Ticaret, Uşak Akademi Eğitim Hizmetleri limited şirketleri, Özel Akdoğan, Seçkin Ege, Erdilek, Ergül Eşme Osmanlı, Önder, Süren, Tek, Yeni Uşak Motorlu Taşıt Şoförleri kursu ve özel şoför kurslarına danışmanlık hizmeti verdiği anlaşılan True Private Araştırma ve Danışmanlık şirketine soruşturma açıldı.

Kurul tarafından alınan soruşturma kararları, soruşturma konusu teşebbüs veya teşebbüs birliklerinin Kanun’u ihlal ettiği ve yaptırımlarla karşılaşacağı veya karşılaşacağı anlamına gelmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu