Haber

Pençe Dostları 7. Kez Çiğli’de Toplandı

Çiğli Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Pati Dostları Şenliği, hayvanseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

İzmir Veteriner Hekimler Odası, İzmir Hayvan Hastanesi, Maya Ailesi ve Çiğli Belediyesi Hayvan Hakları Meclisi’nin katkılarıyla Çiğli Belediyesi ev sahipliğinde Akvaryum Cafe Restaurant’ta düzenlenen Pati Dostları Şenliği’nde hayvanseverler konserler, spor oyunları, yarışlar gerçekleştiriyor. , gün boyu zumba dansı gösterileri. ve çocuk aktiviteleri ile keyifli vakit geçirdiler. Cümbüş etkinliklerinin yanı sıra Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tedavisi tamamlanan sokak hayvanlarının sahiplenilmesi için çalışmalar yapıldı.

Kuş evi ve mama dağıtıldı

Çiğli İl Yönetim Kurulu Hayvan Hakları Kurulu, ilçede faaliyet gösteren hayvan hakları dernekleri ve sivil toplum kuruluşları, festival alanında kurdukları stantlarda hayvan hakları konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Sokak sakinlerinin beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için satışların yapıldığı stantlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Öte yandan, festivale katılan tüm hayvanseverlere sokak sakinlerini beslemeleri için ücretsiz mama, bahçelerine dikmeleri için saksı ve kuş evleri hediye edildi.

Çocuklar eğlendi

Şenliğe yoğun ilgi gösteren çocuklar için de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Çiğli Belediyesi Spor Kulübü’nde görevli eğitmenler eşliğinde yüz boyama, zumba dansı ve sportif yarışlara velileri ile katılan çocuklar, gün boyunca doyasıya eğlendiler.

Başkan Gümrükçü: “Festivalin uzun yıllar sürmesini hedefliyoruz”

7. Pati Dostları Şenliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Göreve geldiğimiz günden bu yana gökyüzünün altında yaşadığımız tüm canlılara eşit hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Titizlikle yürütüyoruz. Çiğli’mizin sokaklarında bizimle birlikte yaşayan can dostlarımızın beslenme, barınma ve tedavi süreçleri bu nedenle Pati Dostları Festivali’ni düzenliyoruz.Her yıl olduğu gibi bu yıl da festivalimize yoğun bir katılım oldu. Şenlikte vatandaşlarımız bizleri sevindiriyor.Çocuklarımıza can dostlarımızı sevmeyi,onlarla birlikte yaşamayı ve onların haklarına saygı duymayı aşılamayı hedefliyoruz.İlçemizde yaşayan her canlının yaşayabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Huzur ve mutluluk içinde yaşayın ve yaşamaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberasarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu