Haber

Özdağ ile zımni anlaşma imzalayan Kılıçdaroğlu’na Akşener’den tepki

Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortasında 28 Mayıs seçimleri öncesi İçişleri ve MİT olmak üzere üç bakanlık ile ilgili mutabakat zaptı imzalanması UYGUN Partililerin tepkisini çekti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Özdağ’ın şunları söyledi: “İçişleri Bakanı olacağım”Sözlerinin ardından “Kılıçdaroğlu’na İnce, Özdağ ve Ogan ile ilişki kurma ve taleplerine tavır alma yetkisi verdik. Yetkisini kullandı” dedi.

Özdağ, Akşener’in bu anlaşmadan haberdar olduğunu ima etti. GÜZEL Partisi’nden istifa eden eski Milletvekili Aytun Çıray da benzer bir iddiada bulundu.

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Akşener’e Özdağ ve Çıray’ın iddialarını sordu.

Gizli anlaşmadan haberi olmadığını söyleyen Akşener, kamuoyuna açıklanan yedi maddelik anlaşmadan haberdar olduğunu söyledi:

“Kılıçdaroğlu’nun açık veya zımni anlaşma yapma yetkisi vardı. Bu yetkiyi kullanır veya kullanmaz. Kemal Bey, partisine düşecek bakanlıklarla ilgili kararları istediği gibi verir. Bu sadece iki genel lideri ilgilendirir. Ancak bakanlıkları kendi aramızda bölmedik. Bu nedenle bakanlıklardan bahsetmeden İçişleri veya şu veya bu diye adlandırmak yanlış olur.Hangi bakanlığın hangi partide olacağını tartışmadan bakanlıkları feshetmek doğru olmaz.”

KAYNAK: SÖZCÜ GAZETE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu