Haber

Komançero çete lideri nasıl vatandaş oldu, vatandaşlığı nasıl sattı?

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen operasyonla yakalanıp tutuklanan uluslararası Komançero çetesinin elebaşı ‘Reis’ kod adlı Hakan Ayık’ın nasıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı aldığı gündeme geldi.

Belçika’nın uyuşturucu baronlarından Bosnalı Sani Al Murdaa’nın sağ kolu Flamur Sinanaj’ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kazanması sürecine örnek olarak Hakan Ayık’ın da gayrimenkul satın alarak vatandaşlık alması dikkat çekti. 2019 yılında İstanbul’da ev satın almak.

Sözcünün yazarı İsmail Saymaz, Comanchero çetesinin elebaşı Hakan Ayık’a aracılık eden, gayrimenkul satın alarak vatandaşlık alan ve Kafes Operasyonu kapsamında yakalanıp tutuklanan MS’nin eski bir polis memuru olduğunu belirtti. polis memuru; Bu operasyonun gerçekleştiği sırada ağabeyi HS’nin de Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı olduğunu belirtti.

Hakan Ayık’ın MS’e vatandaşlık için müşteri getirdiğini yazan Saymaz, aranan kişilere verilen çalışma iznini de kırmızı bültenle gündeme getirdi.

Saymaz, yazısında şu soruları gündeme getirdi:

– Ayık, Kırmızı Bülten ile aranmasına rağmen neden Avustralya’ya teslim edilmedi?

– Ayık’ın iki ruhsatlı silah aldığı doğru mu?

– Bu lisanslar nasıl verildi?

– Maximilian Rivkin Kırmızı Bülten ile aranırken, parmak izi alınmasına rağmen nasıl oturma izni ve vatandaşlık alabildi?

– İstihbarat araştırmadı mı?

– Her şey bir yana… MS’in Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı olan ağabeyi HS, kardeşinin oturma izni ve vatandaşlık ‘hizmeti’ verdiği yabancı kişilerin Kırmızı Bültenle aranan uluslararası uyuşturucu tacirleri olduğunu nasıl bilmez? (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu