Haber

Kılıçdaroğlu: Meclis millet iradesine ihanet etmek istemiyorsa bu utanca son vermeli

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Üzülerek söylüyorum ki, bugünkü Meclis’in çoğunluğu Saray’ın boyunduruğu altındadır. Meclis, milletin iradesine ihanet etmek istemiyorsa bu utanca son vermek zorundadır. Meclis Başkanı’nı cesur olmaya ve milletin helal oylarını savunmaya çağırıyorum.Hatay Milletvekili Can Atalay, “Onun yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir” dedi.

CHP 7. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın Anayasa Mahkemesi’nin haklarını ihlal ederek tahliye kararına rağmen halen cezaevinde tutulmasını eleştirerek, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun X hesabından bugün yaptığı paylaşım şöyle:

“Bir Parlamento, Yüce Oy Bir milletvekili, Meclisin onayı ve milletin oyuyla seçilmiş en yüksek yargı organı olan Anayasa Mahkemesi’nin kararına rağmen cezaevinden çıkamıyorsa, ehliyetsizdir. Üzülerek söylüyorum ki bugünkü Parlamentonun çoğunluğu Saray’ın boyunduruğu altındadır. Meclis milletin iradesine ihanet etmek istemiyorsa bu utanca son vermelidir. Meclis Başkanını cesur olmaya ve milletin helal oylarını savunmaya çağırıyorum. Hatay Milletvekili Can Atalay’ın yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir!”

Kaynak: ANKA / Siyaset

cinarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu