Haber

Kanada 1 milyon 450 bin göçmen kabul edecek

Kanada Göçmenlik, Mülteci ve Vatandaşlık Bakanı Sean Fraser, ülkelerinin üç yıl içinde 1 milyon 450 bin göçmen kabul edeceğini açıkladı. Proje kapsamında öncelik verilecek ülkenin Türkiye olduğunu söyleyen vize danışmanlık şirketinin kurucusu Mertcan Durgut, “Kanada vize başvurularında istatistiksel olarak pozitif dağılım oranı şu ana kadar yüzde 95’e ulaştı.”

Ülkemizde vize krizi devam ederken, dünyanın ortalama yaşam süresi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada, işgücü açığı krizini hafifletmek ve nüfusu dengelemek için kapılarını göçmenlere açtı. Kanada Göç, Mülteci ve Vatandaşlık Bakanı Sean Fraser, ülkelerinin 2023’te 465 bin, 2024’te 485 bin ve 2025’te 500 bin olmak üzere toplam 1 milyon 450 bin göçmen kabul edeceğini açıkladı. Kanada hükümeti tarafından verilen 3 yıllık oturma ve çalışma izni. Projenin hayata geçmesi halinde Kanada nüfusunun yüzde 4 artması beklenirken, proje kapsamında Türkiye ve Suriye’nin öncelikli ülkeler arasında yer aldığını belirten Çilek Vize Danışmanlık, vize başvuru sahipleri için yol haritasını açıkladı. .

“VİZE BAŞVURULARINDA OLUMLU DAĞILIM ORANI YÜZDE 95’E ULAŞTI”

Kanada vizesi almak isteyenlere hayallerini gerçekleştirmeleri için fırsat yarattıklarını belirten Çilek Vize Danışmanlık Kurucusu Mertcan Durgut, “Kanada vize başvurularında istatistiksel olarak pozitif dağılım oranı şu ana kadar yüzde 95’e ulaştı. vize karmaşık bir süreç ve vatandaşların gerçek bilgilerle emin adımlarla ilerlemesi gerekiyor. Adayların öncelikle kendilerine en uygun vize türünü seçmeleri gerekiyor. Kritik bir rol oynuyorlar” dedi.

“KANADA VİZE BAŞVURULARINDA PASAPORTUNU ALDIĞI YILA DİKKAT EDİLMELİ”

Mertcan Durgut, vize başvurusunda bulunacak adayların en fazla 10 yıl içinde pasaportlarını almış olmaları gerektiğine işaret ederek, “Başvuru sahiplerinin Kanada Büyükelçiliğine şahsen gelmelerine gerek yoktur ve yetkili müşavirlik süreci yürütebilir. Başarıyla tamamlanırsa randevu alma kuralı ile başvuru kabul ediliyor. Asıl bekleme burada başlıyor. Çünkü başvurumuzun sonuçlanması haftalar sürebiliyor. Biz gerçekleştiriyoruz” dedi.

Durgut sözlerini şöyle tamamladı:

“Müşterilerimize Kanada’nın vize politikası, başvuru süreci, gerekli belgeler ve mülakat hazırlığı hakkında kapsamlı bilgiler veriyoruz. Doğru bilgilere ulaşmalarını, başvuruya daha iyi hazırlanmalarını ve başarılı bir sonuç alma şanslarını artırmalarını sağlıyoruz. Amaç ne olursa olsun. seyahatlerinin sürecini onlar için kolaylaştırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu