Haber

İtalya’da Dolu Fırtınası 1 Kişiyi Öldü

İtalya’nın kuzey bölgelerinde etkili olan dolulu fırtınalı havanın 1 kişinin ölümüne ve maddi hasara neden olduğu bildirildi.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre kuzeydeki Milano kenti ve çevresinde yağışlı ve fırtınalı hava günlük hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Bölgede bu öğle saatlerinde etkili olan şiddetli dolu ve kuvvetli rüzgarın ağaçların farklı noktalarda devrilmesine neden olduğu belirtildi.

Monza kentine bağlı Lissone kasabasında 58 yaşındaki bir kadının yolda yürürken devrilen ağacın altında hayatını kaybettiği, farklı noktalarda devrilen ağaçlar nedeniyle çok sayıda araçta maddi hasar meydana geldiği kaydedildi.

Ortada fırtınanın Milano’da hem şehir içi hem de hava ulaşımında aksamalara neden olduğu belirtildi.

Milano’daki “M2” metro hattında Vimodrone ile Cernusco arasındaki bölümün fırtına nedeniyle ulaşıma kapatıldığı bildirildi.

Kuzeydeki banliyö tren hizmetlerinden sorumlu Trenord şirketi de fırtına nedeniyle altyapılarının bazı noktalarda hasar gördüğünü açıkladı. Monza tren istasyonunda demiryoluna tabelaların yıkıldığı sosyal medyaya yansıyan görüntüler sosyal medyaya yansıırken, istasyon trafiğe kapatıldı.

ABD merkezli Delta Airlines’a ait “Dl185” sefer sayılı Milan Malpensa-New York JFK seferini yapan uçağın yoğun dolu nedeniyle hasar gördüğü ve Roma Fiumicino Havalimanı’na zorunlu iniş yaptığı kaydedildi. Dolu yağışında uçağın burnunun ve kanadındaki bazı noktaların kırıldığı sosyal medyadaki görüntülere yansıdı.

İtalyan Sivil Savunma Birimi ayrıca, olumsuz hava koşulları için kuzey Lombardiya ve Veneto bölgelerinde yarın için en yüksek ikinci derece olan “turuncu alarm” yayınladı.

Öte yandan İtalya’nın kuzeyi olumsuz hava koşullarıyla mücadele ederken, orta, güney ve batı bölgelerinde yüksek sıcaklıklar etkili olmaya devam ediyor.

Ülkenin batısındaki Sardunya adasındaki Olbia Havalimanı’ndaki pistte sıcaklık 47 dereceye ulaşırken Amsterdam, Milano ve Paris’ten buraya gelmesi gereken uçaklar adadaki diğer havalimanlarına yönlendirildi.

haberaraban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu