Haber

İç Anadolu’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlanıyor

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Kırıkkale, Sivas, Kırşehir, Niğde, Yozgat ve Nevşehir’de çelenk koyma törenleri düzenlendi.

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Vali Mehmet Makas, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunun yapıldığı ve İstiklal Marşı’nın okunduğu törene, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, protokol üyeleri, şehit ve gaziler dernekleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sivas’ta

Sivas’ta Vali Yılmaz Şimşek, Garnizon ve 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Cüneyt Mutlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Turan Topgül, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Vali Şimşek ve beraberindekiler daha sonra Atatürk ve Kongre Müzesi’nde “Sivas’ın Cumhuriyet Yüzyılı” başlıklı resim ve fotoğraf sergisinin açılışını yaptı.

Kırşehir

Kırşehir’de Şelale Park önündeki Terme Caddesi’nden başlayan “100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü”, katılımcıların Cacabey Meydanı’na ulaşmasıyla tamamlandı.

Cacabey Meydanı’nda düzenlenen törende Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Niğde

Niğde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Valilik, Belediye, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının Atatürk Anıtı’na çelenkleri sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene Vali Cahit Çelik, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AK Parti Niğde Milletvekili Cevahir Uzkurt, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, diğer il protokolleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yozgat

Yozgat’ta Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Vali Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanı Celal Köse, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından Vali Özkan ve Belediye Başkanı Köse, Lise Caddesi’ndeki esnafa Türk bayrakları dağıttı.

Nevşehir

Nevşehir’deki tören Valilik yerleşkesindeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.

Vali Ali Fidan ve Belediye Başkanı Mehmet Savran anıta çelenk sundu.

Program bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

haber-catak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu