Haber

Honda 2030’a kadar 30 elektrikli otomobil üretecek

Elektrikli otomobillerin sayısı her geçen gün artarken markalar da ürün gamlarına yeni modeller eklemeye devam ediyor. Honda bu süreçte elektrikli araçlara geçiş için gelecek planlarını da paylaştı. Şirket, 2030 yılına kadar 30 elektrikli otomobili piyasaya sürmeyi planlıyor. sporbir otomobil için de kolları sıvadı.

Honda S2000 elektrik motoruyla hayata dönebilir

Japonca Araba üreticisi Honda, 75. yıl dönümü şerefine 2023’te yeni bir elektrikli spor otomobil tanıtmayı planlıyor. Gelen son bilgilere göre yeni elektrikli otomobil, ikonik Honda S2000 modelinden izler taşıyacak.

Elektrikli spor otomobil, markanın bu yılın başlarında tanıttığı e:Ny1 SUV’de de kullanılan Honda’nın yeni e:n elektrikli platformu üzerinde yükselecek. Alçak ağırlık merkezi ve yer etkili aerodinamiği sayesinde bu platformun spor otomobiller için çok uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Tesla Cybertruck için kritik eşik aşıldı! Detaylar burada

Honda S2000’den izler taşıyan elektrikli spor otomobil hakkında markadan detaylı bir açıklama yok. Ancak zamansız çizgileriyle pek çok otomobil severin beğenisini kazanan Honda S2000’in adı bile birçok kişiyi heyecanlandırmaya yetiyor.

Japon otomobil üreticisi, önümüzdeki dönemde bu modele ek olarak bir amiral gemisi spor otomobil daha tanıtmayı planlıyor. Bu model için gözler şimdiden NSX’e çevrildi. Tasarımı ve performansıyla 90’lı yıllara damgasını vuran otomobil, 2016 yılında hibrit motoruyla yüzünü gösterdi. Artık bu efsane otomobili tamamen elektrikli görebiliriz.

Honda, son dönemde yaptığı atılımla elektrikli otomobil pazarında değerli bir paya sahip olmayı hedefliyor. Peki siz Honda’nın elektrikli otomobil modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu