Teknoloji

Homeworld 3 Ertelendi

Ertelenenlerin kervanına ana dünya 3 de katıldı. Aslında bu yıl çıkması beklenen serinin son oyunu için 2024 yılını beklememiz gerekiyor. Açıklamanın detayları burada.


İlginizi çekebilir:  Hogwarts Legacy’nin Switch Versiyonu Tekrar Ertelendi


Gerçek zamanlı strateji türü Homeworld, oyun dünyasında sağlam bir yere sahiptir. Ancak 2003 yılında çıkan ikinci oyunla birlikte uzun bir sessizlik dönemine gömüldü. On iki yıllık sessizliğin ardından 2015’te Homeworld Remastered Collection ve 2016’da serinin ön bölümü olan Homeworld: Deserts of Kharak ile geri dönüş yaptı. Blackbird Interactive tarafından geliştirilen ve Gearbox Publishing tarafından yayınlanan Homeworld 3, PAX East 2019 kapsamında duyuruldu.

Homeworld: Deserts of Kharak’tan sonra uzaya geri döneceğimiz yeni Homeworld, eski oyunlardaki gibi klasik gerçek zamanlı strateji unsurlarıyla 3 boyutlu dövüş sistemini birleştiren bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca hikayeye kaldığı yerden devam edecek.

Homeworld 3 Ne Zaman Çıkacak?

Başlangıçta 2023’ün ilk yarısında çıkması planlansa da PC (Epic Games Store ve Steam) için Şubat 2024’e kadar çıkacağı Homeworld Twitter hesabında geliştirici tarafından duyurulmuştu.

“Homeworld 3’ün çıkış tarihini Şubat 2024’e kaydırıyoruz.

Öncelikli hedefimiz, öncekiler tarafından belirlenen standartları karşılayacak ve bu serinin inanılmaz mirasına yakışacak bir Homeworld deneyimi sunmaktır.

Homeworld 3 tam da bu olacak şekilde şekilleniyor, ancak bu vizyonu tam olarak gerçekleştirmek için oyuna rötuş yapmak ve cilalamak için daha fazla zamana ihtiyacımız var.

Bu oyuna olan tutkunuz ve bağlılığınız için son derece minnettarız ve Homeworld 3’ü mümkün olan en kısa sürede sunmak için çok çalışıyoruz.

Teşekkür ederiz.”

https://twitter.com/HomeworldGame/status/1661839559204675598

Gearbox Publishing ve Blackbird Interactive, son dönemde teknik sorunlarla dolup taşan oyunlar listesine eklenmemek için işleri çok sıkı tutmaya çalışıyor gibi görünüyor. Oyun dünyasının kaliteli gerçek zamanlı strateji serisinin değerli bir geri dönüş yapmasını umuyoruz. Ancak bunun için biraz daha beklememiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu