Ekonomi

Hatalı üreticilere fidan desteği

ESKİŞEHİR (İGFA) – Kırsalda hayata geçirdiği projelerle tarımsal üretimi desteklemeye devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üretim alanlarında üretilen yüz binlerce yerli tohumu Türkiye’nin dört bir yanına hem tohum hem de fide olarak ulaştırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta 6 Şubat depremi sonrası ağır tahribatın yaşandığı Hatay’da faaliyet gösteren çiftçilere anlamlı bir takviye sağlandı. Çiftçilerin fidan sıkıntısı çekmesi üzerine çalışma başlatılıp Eskişehir Yıldıztepe Kooperatifi’ne ulaştı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Yıldıztepe Kooperatifi’nin girişimiyle Hatay’ın Defne, Antakya ve Samandağ ilçelerine yaklaşık 32 bin sebze fidanı gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen pembe domates, kırmızı domates, salçalık biber, domates dişleri, tatlı biber, köy biberi, dolmalık biber, karabiber ve patlıcan fidanlarından oluşan tır Hatay’ın Defne ilçesine teslim edildi. ulaşmış.

Burada Defne Belediyesi yetkililerine teslim edilen fidanlar, belediye ve Defne Hanımlar Kooperatifi aracılığıyla 38’i kadın 52 üreticiye dağıtıldı. Depremden etkilenen çiftçiler, takviyeden dolayı çok mutlu olduklarını ve fidanlarla ilgili büyük karamsarlık yaşadıklarını belirterek, “ Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e, Eskişehir Yıldıztepe Kooperatifi yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Fidan bulmakta zorlanıyorduk. Yerli tohum olmasını özellikle istedik ve Büyükerşen Başkanımız ve ilgililer bu talebimizi geri çevirmediler. Çok mutluyduk. Bahçelerimiz, tarlalarımız boş kalmayacak. Ekmeye ve üretmeye devam edeceğiz

kirkagac-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu