Yaşam

Gençler sahnede rol aldı

Yılbaşından itibaren faaliyetlerine devam eden Nilüfer Gençlik Tiyatrosu ilk oyunlarını sahneledi ve Ormandaki Kulübe’de seyirciyle buluştu.

Nilüfer Şehir Tiyatrosu bünyesinde gençlerin tiyatronun her aşamasını öğrenmesi ve sergilemesi amacı ile kurulan Nilüfer Gençlik Tiyatrosu, ilk oyunlarını sahneye koyarak yıl başından bu yana elde ettikleri başarıları sergiledi. . ‘Oyun nasıl hazırlanır?’, ‘Tiyatroda tasarım nedir?’, ‘Sahne yönetimi nasıl yapılır?’, ‘Oyunculuk nedir?’, ‘Yönetmen nasıl çalışır?’ sorularının yanıtını uzmanların katıldığı eğitimler ve atölyelerle öğrenen gençler; Oyuncu, tasarım asistanı ve yönetmen masası olmak üzere üç gruba ayrılan oyuncu, tiyatro prodüksiyonunu deneyimledi ve ilk kez ‘Euridike’ oyunuyla seyirci karşısına çıktı.

Sarah Ruhl’un yazdığı, Ada Göktepe’nin çevirdiği filmin Genel Sanat Yönetmenliğini Murat Daltaban, Genel Yapım Yönetmenliğini ise Hasret Daltaban üstlendi. Ada Göktepe ve Adem Mülazim’in yönettiği oyunda; Berra Genç, Burak Arslan, Cemre Naz Durak, Dilek Tirpan, Duru Aşık, Eda Koç, Ekin Ekinci, Murat Özdilek, Öykü Erdoğdu, Tuğba Demirtunç, Yusuf Çelik, Zeynep Budak ve Zeynep Randa rol aldı.

Oyunun galasında Balat Atatürk Kent Ormanı, Ormandaki Kulube’de seyirciyle buluşan gençler, sergiledikleri performansla alkış topladı. Klasik Yunan mitleri Orpheus ve Euridice’in gözünden bir anlatım sergileyen gençler, Euridike’nin kendi hikayesini yazmayı öğrendiği bir hikaye anlattılar. Genç oyuncular yetenekleriyle seyirciden tam not aldı.

Maçın ardından genç oyuncuları tebrik eden Murat Daltaban, performanslarından dolayı onları tebrik etti. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Şenyurt unutulmaz bir gece geçirdiklerini belirterek gruba çiçek verdi. Nilüfer Gençlik Tiyatrosu’nun sahnelediği ‘Euridike’ adlı oyun 5, 6, 8, 16 ve 17 Ağustos 2023 tarihlerinde tekrar sahnelenecek. İzlemek isteyenler Bilet.nilufer.bel.tr adresinden ücretsiz biletlerini almalı. Ayrıca maç günlerinde Emek Metro İstasyonu’ndan oyunun sahneleneceği Ormandaki Club’a ve dönüşte saat 22:00’de metro istasyonuna ücretsiz servis sağlanacaktır.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu