Teknoloji

Futbol Menajerliği İçin İşinden Ayrılan Adamın Kıskanç Kariyeri Maaşını İkiye Katladı

Gerçekten de bazı insanlar hayalini kurduğumuz hayatları yaşamakla meşgul. İngiltere’de 26 yaşında bir adam, Football Manager oynamak için işinden ayrıldıktan sonra oyun kanalından eski maaşının iki katını kazanmaya başladı ve doğal olarak çenemiz oldukça yoruldu!

Her oyuncu hayatının bir döneminde oyun oynayarak geçimini sağlayacağı bir işin hayalini kurmuştur.

Özellikle internetin de etkisiyle daha önce hayal dahi edemeyeceğimiz şekillerde para kazanılabileceği bir çağdayız. YouTube için içerik oluşturmak veya Twitch gibi platformlarda oyun yayınlamak mutlaka her oyuncunun aklından en az bir kez geçmiştir.

26 yaşındaki bu adam çoğumuzun cesaret edemediği hayalini gerçekleştirdi!

İngiltere’de yaşayan Tom Kelsey, Football Manager serisinin büyük bir hayranıdır. Üniversite eğitimine devam ederken Football Manager içerikleri ürettiği YouTube kanalını açan Kelsey için işler çoğumuzu kıskandıracak bir hal aldı.

Kelsey, sırf Football Manager oynamak için tam zamanlı işini bıraktıktan sonra gelirini ikiye katladığını söylüyor.

Kanalına ve oyuna odaklanmak için 2022 yılında Lincolnshire İlçe Meclisi’ndeki işinden ayrılan Kelsey, bu işe başlangıcını şöyle özetliyor: “Birdenbire bu aklımda bir fikir haline geldi, bunu bir iş olarak yapabileceğimi düşündüm. Bir gün.”

“Şu anda kazandığım para, YouTube’a başlamadan önce tam zamanlı işimde kazandığımın iki katı.”

Tam zamanlı işini bıraktıktan sonra tamamen YouTube’a ve oyununa odaklanan Kelsey, haftada ortalama 3 içerik yüklüyor. İşinin en güzel yanının ‘kendi işinin patronu olmak’ olduğunu belirtiyor.

“Haftanın 50 ila 60 saatini Football Manager oynayarak geçirebilirim. Bu bazı insanları çılgına çevirebilir ama benim için bu bir rüya.”

Kanalında 119 binin üzerinde abonesi bulunan oyuncunun aylık izlenme sayısı 1 milyonu aşıyor. Bu yolda ailesinin kendisine destek verdiğini belirten Kelsey, bu işi devam ettirebileceği noktaya taşımak istediğini belirtiyor.

Ne düşünüyorsun? Oyun oynayarak para kazanmak sizin için bir hayal mi yoksa “Düzenli bir gelirim olmadan bu tür maceralara atılmam” diyenlerden misiniz? İşte yorumlara girin!

haber-menemen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu