Haber

Ezeli rekabet değil ebedi dostluk

İzmir’in tarihi iki kulübü Göztepe ile Altay arasında oynanan derbi maçta yaşanan üzücü iki olayın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iki kulübün başkanlarını Egemenlik Evi’inde konuk etti. Göztepe eski lideri Mehmet Sepil ve Altay Lideri Ayhan Dündar’ın yer aldığı tepeye, Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Lider Yardımcısı Fatih Tanfer ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Lideri Hakan Orhunbilge de eşlik etti.

“İzmir kulüpleri arasında ezeli rekabet değil ebedi dostluk var” vurgusu yapan Lider Soyer, “Hepimiz, gönül verdiğimiz renklerin sevdalısıyız. Yaşadığımız münferit ancak ders alınması gereken iki olay, İzmir kulüpleri arasında yüz yıldır devam eden dostluğu asla zedelemez aksine güçlendirir. İzmir’deki spor kulüpleri başkanları, futbolcuları ve aileleriyle büyük bir organizasyonda buluşmak ve kardeşliğimizi pekiştirmek istiyoruz” dedi.

“KARDEŞLİĞİ TEKRAR GÖSTERMEYE HAZIRIM”

Derbide yaşanan durumun son derece üzücü olduğunu tabir eden Lider Tunç Soyer, “Her iki camianın yönetici ve taraftarlarının sağduyusu, sporun centilmenlik ve kardeşlik olduğunun hatırlanmasını sağlayacak. Buna bizler de destek vereceğiz. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak her türlü fedakarlığı yapmaya, kardeşliği tekrar göstermeye hazırım. Bu yaşanan olayı hafızalardan silmek için İzmir’deki spor kulüpleri başkanları, futbolcuları ve aileleriyle büyük bir organizasyonda buluşmak ve kardeşliğimizi pekiştirmek istiyoruz” diye konuştu. Kulüp liderleri ve İZVAK İdare konseyi üyeleri de futbol ailesi olarak her vakit dostluktan ve kardeşlikten yana olduklarını belirtti. İzmir kulüpleri Büyükşehir Belediyesi önderliğinde ortak buluşma projesi hazırlayacak ve önümüzdeki günlerde toplulukları ile paylaşarak hayata geçirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu