Ekonomi

EYT’nin İzmir sevinci… Kararın ardından İzmir’de uzun başvuru kuyruğu oluştu

EYT’nin İzmir sevinci… Kararın ardından İzmir’de uzun başvuru kuyruğu oluştu

İZMİR Emekli Yaşlı Kanunu’nun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından emekliliğini bekleyen İzmirliler başvuru için uzun kuyruk oluşturdu. Vatandaşlar, uzun süredir bekledikleri günün geldiğini ve karardan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

EYT ile ilgili kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bunun üzerine kararı bekleyen çok sayıda İzmirli, İzmir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne akın etti. Kurumun önünde uzun kuyruk oluşurken, vatandaşlar uzun süredir bu anı beklediklerini ifade etti.

“Mutlu bir gelecek istiyorum”

41 yaşındaki Aslı Aksoy, “Çok mutluyuz. Yıllardır bekliyorduk inşallah olur. Oğlum Erdem Emir ile mutlu bir gelecek istiyorum. Maaş çok büyük bir rakam değil ama alacağız” dedi. sabit bir gelirim var. Ben oğlumun ihtiyaçlarını karşılarım. Emekli olmak güzel. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“Artık son aşamadayız”

50 yaşındaki Ömer Sayar, “Çok uzun süredir çalışıyorum, şimdi ikinci emekliliğime giriyorum denilebilir. Devlet bana böyle bir şey verdi, inşallah verir” dedi. Şimdi son aşamaya geldik, bekliyoruz. Bu bizim için bir artı olacak ama tabi ki çalışmaya devam edeceğiz.” yer verdi.

“Haklarımızı aldık”

39 yaşındaki Esra Boyabat da, “Hayırlı olsun. Beklediğimiz bir şeydi. Geç geldi ama hakkımızı aldık. Emekli oluyoruz ama artık hayalimiz yok. Çok kötü bir dönemden geçiyoruz. mutluluk depremden dolayı hüzünlü.Gelecek güzel olsun.”

karasu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu