Ekonomi

Equitable Holdings Kazançları Tahminleri Aştı, Gelirleri Geride Kaldı

NEW YORK – Equitable Holdings, Inc. (NYSE:EQH) 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) için analist beklentilerini aştı ancak konsensüs tahminini karşılamayan gelir bildirdi. Şirket, 1,33 $ olan analist tahmininden 0,10 $ daha yüksek olan 1,43 $ düzeltilmiş EPS bildirdi. Ancak, çeyrek geliri 2,23 milyar dolar olarak gerçekleşti ve 3,59 milyar dolarlık konsensüs tahmininin altında kaldı.

Equitable Holdings, bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla Bireysel Emeklilik, Grup Emeklilik, Koruma Çözümleri, Varlık Yönetimi ve Servet Yönetiminde artan faaliyet kazançları ile ana iş kollarında önemli bir artış yaşadı. Emeklilik primleri ve mevduatları, 2023’ün ilk çeyreğine kıyasla %42’lik önemli bir artış göstererek 1,5 milyar dolarlık net girişe katkıda bulundu. Buna ek olarak, şirketin Varlık Yönetimi segmenti, özellikle perakende momentumundan beslenen 3,7 milyar dolarlık aktif net giriş bildirdi.

Şirketin ilk çeyrekteki net geliri 114 milyon dolar ya da hisse başına 0,30 dolar olarak gerçekleşirken, bu rakam bir önceki yılın aynı çeyreğinde rapor edilen 177 milyon dolar ya da hisse başına 0,45 dolara kıyasla düşüş gösterdi. Net gelirdeki bu düşüşe rağmen GAAP dışı faaliyet kazançları bir önceki yılın çeyreğindeki 364 milyon dolardan 490 milyon dolara yükseldi. Önemli kalemlerin düzeltilmesinden sonra GAAP dışı faaliyet kazançları 491 milyon dolar ya da hisse başına 1.43 dolar olarak gerçekleşti.

Başkan ve CEO Mark Pearson sonuçlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, hem spread hem de ücret bazlı kazançlarda artışa neden olan şirketin işletmelerindeki güçlü satışları ve net akışları vurguladı. Pearson, Equitable’ın özellikle emeklilik, varlık yönetimi ve varlık yönetimi sektörlerinde mevcut büyüme ortamından yararlanmak için avantajlı konumunu vurguladı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Pearson ayrıca şirketin 2 milyar dolarlık holding şirketi nakit akışı, GAAP dışı EPS’de yıllık %12-15 büyüme ve GAAP dışı işletme kazançlarının %60-70 ödeme oranını içeren 2027 finansal hedeflerine ulaşmaya odaklandığını belirtti. Şirket bu çeyrekte hissedarlarına 326 milyon dolar iade ederek ödeme oranı hedefiyle uyumlu bir performans sergiledi.

Yıldan yıla büyümeye bakıldığında, yönetim ve idare altındaki toplam varlıklar (AUM/A), önceki on iki aya göre daha yüksek piyasaların etkisiyle %13 artarak 974 milyar $’a ulaştı. Birikmiş diğer kapsamlı gelir (AOCI) dahil adi hisse başına defter değeri 1.43 $ iken, AOCI hariç adi hisse başına defter değeri 26.36 $ oldu.

Equitable Holdings basın açıklamasında gelecek çeyrek veya mali yıl için spesifik bir öngörüde bulunmadığı gibi, gelecekteki öngörülere ilişkin bir analist konsensüsü de sağlanmamıştır. Bu nedenle, gelecekteki beklentilerle karşılaştırma yapılamamıştır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu