Haber

Edremit Belediyesi Son Zeytin Hasadını Yaptı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, belediyenin Kızılkeçili Mahallesi’ndeki zeytin tarlasına giderek çalışanlarla birlikte son zeytin hasadını yaptı.

Edremit Belediyesi’ne bağlı zeytinliklerde Tarım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar son zeytin hasadını tamamladı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, işçilerle birlikte son zeytinleri de toplayarak, emeklerinden dolayı işçilere teşekkür etti. Belediyeye ait 61 bin ağaçtan son hasatta toplanan zeytinler de işlenecek. 18 bin kilo zeytinyağı bekleyen Edremit Belediyesi, işlemin ardından zeytinyağını kendi markasıyla internet üzerinden satışa sunacak.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Dünyanın en kaliteli zeytinyağının kaynağı olan Edremit’te ürettiğimiz zeytinyağını belediyemizin zeytinyağı marka güvencesi ile tüketiciye ulaştırıyoruz. Belediyemize ait tarlalarımızda toplanan bu zeytinlerin son hasadını Kızılkeçili Mahallesi’ndeki tarlamızda gerçekleştirdik. Hayırlı olmasını dilediğimiz bu yılda tarladan sofraya gelene kadar geçen süreçte alın teri döken zeytincilerimize teşekkür ederiz.” dedim.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu