Haber

Çavuşoğlu açıkladı… Memurlara kira desteği

ANTALYA (İGFA) – AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Tuba Vural Çokal, Kemal Çelik, Atay Uslu, İbrahim Ethem Taş, MHP Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Lider, Hilmi Sakin ve il başkanının katılımıyla yeniden AK Parti Antalya’dan milletvekili seçilen Bakan Çavuşoğlu Cumhur İttifakı’ndaki partilerin liderleri. seçimin ardından genel değerlendirme toplantısı yaptı.

Vatandaşların kampanya döneminde en çok dile getirdiği ve analiz için çalışmaya başladıkları 3 soruna dikkat çeken Çavuşoğlu, “Bunlardan birincisi Antalya’mızdaki fahiş kira artışları. Birincisi Rusya-Ukrayna savaşı. Sonra asrın felaketi depremler arz talep istikrarını bozdu krizlerin sonucu değil fırsatçıların kurnazlığındandır bu ne ahlaki ne de insani bir durumdur biz gerekeni yaparız yasal düzenlemeler ve ek tedbirlerle gerekli.Büyük şehirlerde il ve ilçe bazında memurlara kira katkısı sağlayacağız.TOKİ ile bölgemize hızla yeni konutlar kazandıracağız ve arz-talep istikrarını istikrara kavuşturacağız. İkinci nokta ise bazı ilçelerimiz mevzuattaki kararlardan dolayı tarımsal teşviklerden yararlanamadı, bunu Tarım Bakanlığımızla görüştük ve hemen bir çalışma başlattık. Sonuçları en kısa sürede alıp Antalya’nın batısından doğusuna her ilçemizin eşit faydasına sunacağız. Üçüncüsü de elektrik altyapısındaki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başladık” dedi.

28 Mayıs’ta ikinci turu başarı, barış ve kardeşlik içinde gerçekleştireceklerini ifade eden Çavuşoğlu, 14 Mayıs’ta elde ettikleri başarıyı daha büyük bir zaferle taçlandırmanın zamanının geldiğini belirterek, “Herkes büyük için sandığa gitsin. Türkiye’nin zaferi” dedi Cumhurbaşkanımız. Vatandaşlarımızı milli irademize ve demokrasimize katkı sağlamak için 28 Mayıs’ta yeniden sandığa davet ediyoruz.

Çavuşoğlu, “Gönülleri ve oyları hangi siyasi partiden olursa olsun, tüm hemşerilerimizin oy vermeye talip olduğunu bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi. 28 Mayıs seçimlerinden 14 Mayıs’ta aldığımız oyları artırarak galip çıkacağız ve inşallah tarihi bir başarıya imza atacağız. Cumhur İttifakı ile birlikte Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ‘Türkiye Asrı’na hazırız. Koşarak aziz milletimize karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” dedi.

ilgin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu