Yaşam

Buğday Tanesi filmi Erzincan’da seyirciyle buluştu

Engelli Milletvekili Serkan Bayram’ın hayat hikayesini anlatan “Buğday Tanesi” filmi Erzincan’da seyirciyle buluştu.

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İstanbul’da düzenlenen galanın ardından memleketi Erzincan’a gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, hayatını konu alan “Buğday Tanesi” kitabının imza gününde hemşerileriyle bir araya geldi. Şehirde bir alışveriş merkezinde yaşam.

AVM’de büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Bayram, okuyucularına “Buğday Tanesi” kitabını imzaladı.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Bayram, bir yaşındayken Erzincan’da geçirdiği bir kazanın ardından memleketinin kendisini yeniden küllerinden büyüttüğünü söyledi.

Bayram şöyle devam etti: “Beni milletvekili yapan şehrime minnettarım. Buğday Tanesi Türk siyasi hayatında ve sinema tarihinin ilk filmi olduğu için ayrı bir önemi var. 10 milyon engellimizi aileleriyle değerlendirdiğinizde. 40 milyona yakın insanı ilgilendiren bir film umuda yolculuk filmi vizyonumuz türkiye vizyonudur bu filmi aziz milletime başta erzincanlı hemşehrilerime ithaf ediyorum Türkiye’nin engellileri hayatın her alanında olmalı.”

Bayram, açıklamanın ardından Erzincan Valisi Mehmet Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, kamu kurumu yöneticileri ve vatandaşlarla birlikte sinemayı izledi. – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu