Sağlık

Bir İlişkinin Bitme Zamanının Geldiğini Bilmek İçin 10 İşaret

Bir ilişki içindeyken ortaya çıkan tehlike işaretlerini fark etmek her zaman kolay değildir. Bağlantının sona erdiğine inanmak istemeyebilirsiniz ki bu doğaldır. Ayrılma zamanı gelen ortakların bunu fark etmesi için bu içeriği hazırladık…

1. Partnerinizin desteğini eskisi gibi hissetmiyorsunuz.

Eşinizle geçirdiğiniz zaman artık size iyi gelmiyorsa, desteklenmiyor veya cesaretlendirilmiyorsanız, bağlantıda bir sorun var demektir. Partneriniz için ihtiyaçlarınızın ve ilgi alanlarınızın değerli olmadığını düşünüyorsanız bu durumu göz ardı etmemelisiniz.

2. Partnerinizle artık sağlıklı iletişim kuramazsınız.

Nezaket ve karşılıklı saygı yerine, konuşmalarınız çok fazla alay veya eleştiri ile doluysa ve çeşitli konularda birbirinizi küçük düşürüyorsanız, bağınız gecikmiştir. Kaçınılmaz tartışmaları alevlendirmek için mesajlara yanıt vermemeyi hiç düşündünüz mü? Eminim yapmışsındır.

3. Birbirinizi ve birbirinizin hayatındakileri kıskanıyorsanız.

Zaman zaman biraz kıskançlık yaşamak iyi ve doğal olsa da, kıskançlığınız birbirinizin başarıları hakkında olumlu düşünmenizi engelliyorsa bu bir sorundur. Bir diğer tehlikeli kıskançlık türü de yüksek derecede şüphe ve güvensizlik olduğunu gösteren kıskançlıktır. Her ikisi de oldukça sağlıksız işaretler.

4. Partneriniz her zaman sizi ve hayatınızı kontrol etmeye çalışıyor.

Eşiniz her zaman nerede olduğunuzu soruyor mu? Bildirimlere hızlı bir şekilde yanıt vermediğinizde veya siz yanıt verene kadar size defalarca bildirim göndererek mi sona eriyor? Kıskançlık ya da kontrol etme ihtiyacından kaynaklanan bu davranışlar ilişkinin bitmesi gerektiğini gösterir.

5. Kendinizi her zaman gergin ve gergin hissedersiniz.

Sıradan yaşam zorlukları -bir aile üyesinin hastalığı, işini kaybetmesi- elbette bağlantınızı biraz zorlayabilir. Ancak, dış kaynaklardan gelen bir gerilimle karşılaşmadığınız zamanlarda bile kendinizi her zaman gergin bir durumda bulursanız, bu bir şeylerin yolunda gitmediğinin değerli bir göstergesidir. Bu devam eden gerilim sağlığınıza zarar verebilir ve genellikle mutsuz, bitkin veya genel olarak kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz.

6. Partnerinize fiziksel olarak yakın olmaya eskisi kadar istekli değilsiniz.

Fiziksel yakınlık, sağlıklı dikkatin harika bir modülüdür, eşinizle hiç yakınlaşmak istemiyorsanız veya daha da kötüsü, bu fikir sizi tiksindiriyorsa, kesinlikle bir terslik vardır ve ilişkinizi yeniden değerlendirmeniz gerekir.

7. Eşinizin dışındaki insanları daha çekici bulmaya başlarsınız.

Artık gözleriniz dışarıya kaydığına göre, eşiniz dışındaki insanlara alıcı bir gözle bakarsanız, muhtemelen eşinize olan ilginizi kaybetmişsinizdir. Böyle bir durumda devam etmektense bitirmek en iyisi olacaktır.

8. Partnerinizle bir gelecek hakkında düşünmek, kendinizi yeterince iyi hissetmenizi sağlamaz.

Eşinizle bir gelecek hayal etmek sizi endişeli ve gergin hissettiriyor mu? Bunu söylemek istemedik ama bu onun doğru kişi olmadığına dair kesin bir işaret. Ama muhtemelen bunu zaten biliyordun. Ayrılmak zor olsa da, bundan birkaç yıl sonra birlikte yaşamayı hayal bile edemeyeceğiniz biriyle iletişiminizi sürdürmek yanlış değil.

9. Partneriniz size kendinizi yetersiz hissettirmeye başlıyor.

Partneriniz sizi ilişkide hep yetersiz hissettirmeye, size yeterince güzel değilmişsiniz gibi davranmaya ve artık yaptığınız hiçbir şeyi uygun bulmamaya başladı. Gerçek şu ki, yeterince niteliklisiniz ve bunu dikkatinizi sonlandırmanız gerektiğinin bir işareti olarak görmelisiniz.

10. Kendinize zaman ayırmayı ve kendiniz için bir şeyler yapmayı bıraktınız.

Bir zamanlar sevdiğiniz hobilerden uzaklaşmış, sağlığınızı ihmal etmiş veya tüm boş zamanınızı partnerinize feda etmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni, bu faaliyetler için gücünüzün olmaması veya partnerinizin kendi işinizi yapmanıza engel olması olabilir. Kendin olmaya ve kendin için bir şeyler yapmaya devam etmelisin. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu