Haber

Bilişim yazarı Kuzuoğlu teknoloji tutkunlarıyla buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Beta Konuşmaları kapsamında bilgi ve teknoloji yazarı ve gazeteci M. Serdar Kuzuoğlu’nu Kocaeli ile bir araya getirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Beta Söyleşileri kapsamında bilgi ve teknoloji yazarı M. Serdar Kuzuoğlu’nu sevenleriyle buluşturdu. Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenen konferansa teknoloji meraklıları ve gençler katıldı. Kuzuoğlu, geçmişten günümüze teknolojinin geçirdiği değişimleri ve gelecekte insanları neler beklediğini konuklarla konuştu.

 

ANSİKLOPEDİNİN DOĞUŞU

Konuşmasında girişimciliğin tarihinden bahseden yazar Kuzuoğlu, ilk ansiklopedinin icadından bahsetti. Kuzuoğlu, “Bir zamanlar soylular bir araya gelirler ve insanların ilme aç oldukları konusunda hemfikirler. Bilgi dağınık olduğu ve ulaşım sorunu olduğu için bilgileri kategorize ederek daha kolay erişim sağlamak istiyorlar. Üstelik ekonomik ve demokratik olduğunu düşünüyorlar. Bu çalışmalarla birlikte 1768 yılında ilk ansiklopedi icat edildi. İlk sayfasında dünyanın tüm bilgilerinin bu ansiklopedinin sayfalarının ortasında olduğu yazıyor. Doğrusu bu kadar. Ama o zamanın insanları şimdiki kadar bilgili değillerdi. Şimdi tamamen farklı bir aşamadayız” dedi.

 

İKLİM KRİZİNİN DEĞİŞİM ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

İklim krizinin değişim ve dönüşümü etkilediğine dikkat çeken Kuzuoğlu, “İklim krizi nedeniyle su kıtlığı yaşayan ülkelerde önümüzdeki 30 yılda 400 milyon kişinin Güney Yarımküre’den Kuzey Yarımküre’ye göç edeceği söyleniyor. Dolayısıyla gelecekte bu salonda gelişme, kariyer ve yol arayanlar varsa iklim de çözülmesi gereken sorunlar arasında yer almalıdır.” Konferansın sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Müzeler Şube Müdürü Kemal Taha Hülagü, Serdar Kuzuoğlu’na çiçek takdim etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu