Haber

Bahçeli: Parlamenter sisteme dönüş hayalleri yıkıldı

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin seçim sonrası ilk küme toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Bizi alnı temiz, başı dik ve hayırsever bir vicdanla buluşturan Rabbime hamdolsun. 14 Mayıs seçimleri sonucunda milletvekili seçilen siz değerli arkadaşlarımı tebrik ediyorum. TBMM üyeleri olarak şeref ve şeref üzerine yeminimiz hepimizi çok değerli ve bağlayıcıdır.”

“PARLAMENTO SİSTEMİNE DÖNÜŞ HAYALİ SUYA DÜŞTÜ”

Bahçeli, “Türkiye siyasi kriz yıllarını geride bıraktı” sözleriyle, “Sert gerilimler, gergin beklentiler sona erdi. Kurulsa da kurulamayan, yönetilemeyen koalisyon hükümetlerinin ne izi kaldı ne de izi kaldı. Kuruldu. Dolayısıyla parlamenter sisteme dönme hayalleri paramparça oldu. Sistemi onayladı” dedi.

“TÜRKİYEMİZ BUNLARIN AYAKLARINDAN TAMAMEN BOŞTUR”

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle oldu; “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin düzenli avantajları siyasi kültürümüze bir bahar havası getirmiştir. Yeni sistemde hükümet bizzat millettir, millet hür ve egemendir. Parlamenter sistemin aksaklıklara yol açan sakıncaları, kaynaması su, pranga barış ve istikrar ortadan kalkmış, ülkemiz prangalardan tamamen kurtulmuştur.Haziran 2023 itibariyle resmen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ikinci dönemine geçilmiştir. çünkü egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.14 ve 28 Mayıs’ta Türk milleti dosta iman, düşmana terör yaymıştır.

“Yerimizde sayamayız, bu bize yeter diyemeyiz”

Taciz ve ihanet masasına oturanlar yıkıldı, harabeye çevrildi. Terör örgütleriyle yürüyenler, zalimlerin kapalı gündemine hizmet edenler, akıntıya kürek çektiler ama sandık dibine batmaktan kurtulamadılar. Yüzde 10,7 oy alan MHP, hain saldırı dalgasını ezip geçti. Partimiz 50 milletvekili ile Türk siyasetinin kilit oyuncusu haline geldi. Sayamayız, bu bize yeter diyemeyiz. Her kuralda daha fazlasına talip olmalıyız. 4 Eylül 2021 tarihinden itibaren 2023 seçimlerine hazırlandık. Bu kadar haksızlığa uğrayan ikinci bir partiden asla söz edilemez. Türk milliyetçileri kritik bir dönemde taahhüt sahasında bulunuyorlar.

“TÜRK MİLLETİ MHP’SİZ BİR SİYASET MÜHENDİSLİĞİ MÜHENDİSLİĞİNİ KUVVETLE İTTİRDİ”

MHP ender bir siyaset okuludur. Tarihi bir davanın bugünkü temsilcileri olarak, taşıdığımız kutsal emaneti en sadık ve gelişmiş şekilde korumak ve gelecek nesillere aktarmak her birimizin hedefi olmalıdır. Sahada sırt üstü dolaşanların, yağmur yağsa da ıslanmayanların fikri çabası diye bir şey yoktur. Bu kategoridekiler sadece pervasız ve çıkarcı değil, aynı zamanda kalpsizdir. Bir zamanlar aramızda olanların davamız üzerinden siyaset yapmaları zaaftır. MHP, zalim projelerden sıyrılarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilmeye devam ediyor. Türk milleti MHP’siz bir siyaset mühendisliğini reddetmiştir. Seçimler dünya siyasetinin ana gündemi oldu. Cumhuriyet varlığını korumuş, Türkiye’nin 100. yılı demokrasi ile taçlandırılmıştır.

“Hesap gününün YAKLAŞMASINA BAKIYORUZ”

Baharı getireceğim diyenlerin çatıları karla kaplandı. Direnerek kazanacağız diyenlerin yüreğine incir ağaçları dikildi. Kiralama anket şirketlerinin kuyruklarını paramparça ettik. Yıkıldı dediler, dik durduk. Baraja asılacağız dediler, azgın ırmaklar gibi taştık. Onlar bizi bilmezler, biz kötü niyetli olanları çok iyi biliriz. Yaklaşan hesap gününü sabırsızlıkla bekliyoruz. Biraz daha oyalansınlar, Türk milletinin gücünü eninde sonunda görecekler.

“HAKKINIZ VE MİLLET ÇİZGİNİZİ HİÇBİR ZAMAN TAAHHÜT ETMİYORUZ”

Şiddetli baskınlar bizi yıldırmaz. İhanet fermanı bize geçmiyor. Fitne ve dedikodular bizi durduramaz. Yapıyoruz, başarıyoruz, barış ve huzur diyoruz. Hakkın ve milletin çizgisinden asla taviz vermeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu