Haber

Ankara Balıkesir Derneği Geleneksel Kahvaltıda Buluştu

Başkentte Balıkesir halkını temsil eden tek resmi sivil toplum kuruluşu olarak bilinen Ankara Balıkesir Derneği üyeleri, her yıl Ocak ayında düzenledikleri klasik kahvaltıyla bir kez daha bir araya geldi.

Ankara Jandarma Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda; CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’ın yanı sıra çok sayıda dernek üyesi de hazır bulundu.

Balıkesir’in meşhur höşmerimlerinin sunulduğu kahvaltıya Ankara’daki üniversitelerde okuyan öğrenciler de misafir olarak katıldı.

2024 yılının ilk etkinliğinde konuşan Ankara Balıkesir Derneği Lideri Servet Camgöz, Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Mehmetçiklere rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Her yıl düzenledikleri yeni yıl kahvaltılarıyla başkentteki vatandaşlar arasında dayanışma ve kaynaşmayı sağlamaya çalıştıklarını vurgulayan Önder Camgöz, “Ankara’da Balıkesir halkına isim yapan tek dernek olarak, hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu yıl 30 öğrenciye burs veriyoruz. Bunun dışında Balıkesir’imize, Ankara’ya da destek veriyoruz. ‘Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden çalışmalara imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bu çalışmalar artarak devam edecek” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Sarı ve Akın mutlu

CHP’li Serkan Sarı ve Ahmet Akın da Balıkesir’in başkentteki gözü kulağı olan derneğin kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ve başkentteki hemşerileriyle sık sık bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu