Haber

Almanya Köln Türk Alman Dostluk Derneği Üyeleri Bisiklet Turuyla Eskişehir’e Ulaştı

Almanya Köln Türk Alman Dostluk Derneği üyeleri, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Yunanistan’ın Selanik kentinden Ankara’ya düzenledikleri bisiklet turu kapsamında Eskişehir’e geldi. Bisiklet kümesi üyeleri Ankara’ya taşınmadan önce Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Türk Alman Dostluk Derneği (TADD), Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla anlamlı bir etkinlik düzenledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu evden Anıtkabir’e kadar pedal çeviren dernek üyeleri, toplam 1200 kilometre yol kat edecek.

Anlamlı etkinlik kapsamında bisikletli 10 Türk ve Alman vatandaştan oluşan grup Selanik’ten yola çıkarak Eskişehir’e geldi.

TADD Derneği Lideri Engin Sakal, Kuzey Ren Vestfalya (NRW) Eyalet Uyum Konseyleri Birliği Lideri Tayfun Keltek, TÜEE Lideri Spor ve Beden Eğitimi Öğretmeni Cuma Ulusan, Begischgladbach Eğitim ve Spor Dairesi Müdürü Dettlef Rockenberg, Emekli Öğretmen Metin Özsınmaz, Köln Gençlik Dairesi Danışmanı Nazan Ulusan, Emekli Mühendis Werner Schultz, Emekli Mühendis Eveline Schultz, Emekli Spor ve Beden Eğitimi Öğretmeni Kubilay Ercenk ve Emniyet Müdürü Heike . Sakal’dan oluşan grup, Eskişehir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Bu anlamlı etkinlik ve nazik ziyaretten dolayı misafirlerine teşekkür eden Başkan Büyükerşen, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Selanik’ten Ankara’ya gerçekleştirdiğiniz bu anlamlı yolculuktan dolayı sizleri yürekten kutluyorum.”

Konuk heyet, Başkan Büyükerşen’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederken, karşılıklı görüş alışverişinin de yapıldığı ziyaret, çekilen fotoğrafla tamamlandı.

Bisikletçi grubunun yaklaşık 1200 kilometrelik yolculuğu Anıtkabir’de tamamlanacak.

Kaynak: ANKA / Spor

mihaliccik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu