Haber

AK Parti kampa giriyor! İşte gündem maddeleri

AK Parti, seçimler nedeniyle ertelediği kampını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Hem seçim sonuçları değerlendirilecek hem de bakanlar sunum yapacak.

AK Parti’nin 31’inci istişare ve değerlendirme kampı, 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Kızılcahamam’da yapılacak. Partinin milletvekilleri ve genel merkez yönetimi, 2 gün boyunca seçim sonuçlarını ve 2028’e dair yol haritasını konuşacak. 31 Mart’ta girişlerin yapılmasının ardından 1 Haziran Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı açılış konuşması ile kamp resmen başlayacak.

Cumartesi günü AK Parti teşkilatı, seçim işleri ve yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcıları sunum yapacak. Meclis grup yönetimi de Meclis takvimine ilişkin bilgilendirmede bulunacak. Ardından bakan sunumlarına geçilecek. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim oturumunda milletvekillerine bilgilendirmede bulunacak. Ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın vekillere bilgi verecek.

Pazar günü adalet, güvenlik ve dış politika oturumları yapılacak. Sonrasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında genel istişare ve değerlendirme bölümüne geçilecek. Bakanlar milletvekillerinin sorularını yanıtlayacak. Kampta AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı, 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırısı altındaki Gazze’ye dair bir fotoğraf ve video sergisi düzenleyecek. Erdoğan kampın kapanışında bir kez daha konuşacak.

AK Parti, temmuz başında ise belediye başkanlarını yine Kızılcahamam’daki kampta bir araya getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu